3D Yazıcılar ile imalat artık daha kolay,

    3D yazıcılar ile 3D modeli olan bir objeyi rahatlıkla üretebiliriz. 3D yazıcılar ile seri imalatı planlanan ürünlerin yada fonksiyonelliğinin tasarım aşamasında gözlemlenilmesi istenilen araçların prototip imalatında önemi daha büyüktür. Üretilecek modelin hacmine, ebadına ve sayısına göre 3D yazıcıları seri üretimde kullanmakta mümkün. Şuan ki 3D yazıcı teknolojisi ile 3D yazıcıları , model üretimi yada model kalıbının üretiminde kullanmak daha avantajlı.

    Bu teknoloji profesyoneller tarafından bir kolda yürütülürken hobiciler & amatörler tarafından da bir başka kolda yürütülmektedir. Profesyonel anlamda imalat maliyeti çok yüksek olan (gerek teknik gereklilikler, gerek maliyet gerekse zaman kıstası göz önüne alınarak) ürünlerin imalatında kullanılabilecek düzeye getirilmeye çalışılırken, hobi kısmında ise maliyelerin çok daha uygun seviyeye çekilerek kendin yap tarzında çalışmalar oldukça iyi noktalara gelmiştir.

    İlerleyen zamanlarda detaylı bir kendin yap 3D yazıcını tarzında makale dizisi yayınlamayı düşünüyoruz. O zamana kadar sizleri aşağıdaki videolar ile baş başa bırakıp iyi çalışmalar dileriz.